Události v Římě – týden 42

10.10.19 po Kr. – Germanicus umírá v Antiochii. Gnaeus Pisso, guvernér Sýrie, byl nařčen z Germanicovy otravy. Gnaeus Piso pod tíhou důkazl spáchal sebevraždu. Germanicus byl otcem Caliguly a příslušníkem Julsko-Claudiovské dynastie, prominentní generál Římských legií. Germanicus se narodil v Římě a na přání Augusta byl adoptován Tibériem.

12.10.166 po Kr. – Commodus byl zvolen Caesarem. Byl prvním kandidátem na trůn po smrti svého otce Marca Aurelia. Commodova vláda byla ve znamení pokusů o atentát na Commoda ze strany jeho sestry a manželky – Crispiny a Lucilly. Nakonec byl zavražděn vlastním prefektem praetoriánů.

13.10.54 po Kr. – v Římě umírá Claudius. Byl otráven Agrippinou. Po jeho smrti nastoupil na trůn Nero. Claudius byl římským císařem, členem Julsko-Claudiovské dynastie. Jeho rodiči byli Drusus a Antonina mladší. Narodil se v Lugdunu v Galii a byl prvním císařem, který se narodil mimo území Itálie. Claudius údajně trpěl dětskou obrnou. Z Claudiovy vlády byla k Římu připojena Britanie.

Napsat komentář